На миття, сушіння і укладання в середньому жінка витрачає 240 годин на рік, а це цілих 10 днів негативного впливу на волосся. «Завдяки» таким маніпуляціям багато дівчат стикаються з прикрою реальністю посічених кінчиків.

Вони не просто дратують: це важливий посил від вашого волосся про серйозну проблему, про те, що настав час подбати про волосся. Сучасні трихологи розрізняють більше десятка видів посічених кінчиків, але сьогодні ми розглянемо чотири найбільш поширених: подвійний перетин, частковий пертин, деревоподібний перетин і вилковий перетин.

Подвійний перетин

Такий вид є найбільш поширеним і, можливо, найбільш упізнаваним з усіх. Це відбувається, коли кутикула волосини зношена або пошкоджена, а кортикальні клітини під нею оголені. Оскільки ці клітини значно слабкіші, ніж кутикула, пошкоджене волосся починає сіктися.

У  більшості випадків такий перетин спровоковано частим тертям: щоденні начісування, розчісування і укладання призводять до швидкого пошкодження волосяної кутикули. Цей тип волосся настільки чутливий, що сіктися воно може навіть від активного обертання головою (наприклад, під час заняття спортом) або необережного повороту голови уві сні.

Частковий перетин

Такий вид перетину дуже схожий на подвійний, однак частковий перетин – це перша ознака того, що слідом за ним послідує і більш глибокий подвійний. На відміну від першого типу, який зазвичай виникає через зношування, частковий перетин є ознакою того, що ваше волосся сухе, пошкоджене і потребує глибокого відновлення. Однак є і хороші новини! Таке пошкодження дає вам ще трохи часу, щоб відновити волосся до того, як воно зіткнеться з більш серйозними проблемами. Щоб уникнути такої ситуації, обмежте вплив на волосся високих температур, а якщо без цього ніяк, обов’язково використовуйте термозахисні засоби і кондиціонери. Для відновлення пошкодженого волосся такого типу не рідше разу на тиждень використовуйте живильну маску. Вона глибоко зволожить і заповнить структуру волосини.

Деревоподібний перетин

Такий перетин є найбільш поширеним, а кількість «розколів» прямо пов’язана з тим, наскільки пошкоджені коркові клітини. Коли ви бачите пасмо волосся з деревовидним перетином, це означає, що ваше волосся, на жаль, в запущеній формі. Якщо не вживати заходів по відновленню, такий тип перетину прогресує, а кінчик волосини розривається на 6-7 частин.

Посічені кінці такого типу рідко бувають поодинокими. Як правило, в локоні знаходяться і волосини з перетином першого і другого видів. Порятунок в такому випадку один: обрізайте кінці волосся на кілька сантиметрів кожні 6-8 тижнів.

Вилковий перетин

Більш «просунута версія» подвійного перетину і за формою нагадує вилку. Такі посічені кінці є ознакою того, що волосся надзвичайно зневоднене і посічене через відсутність достатньої гідратації.

Така проблема часто зустрічається у власниць кучерявого волосся. Чим більше розщеплення на одну волосину, тим більше воно неслухняне і кучеряве. Повернути такому волоссю первинний вигляд без стрижки практично неможливо, але і без постійного догляду не обійтися. Раз на тиждень влаштовуйте волоссю СПА процедури, які будуть включати зволоження, живлення і кондиціонування.

Кілька порад для здорових кінчиків волосся

Проблем посічених локонів можна уникнути, якщо дотримуватися кількох простих правил:

1. Скажіть «ні» складним зачіскам: замість того, щоб часто експериментувати зі своїм волоссям, намагаючись зробити різні зачіски, можете вибрати ту, яка буде відмінно виглядати протягом декількох днів. Наприклад, локони або кучері, які можуть тримати форму без начосу.

2. Складіть графік для волосся: розпишіть своєрідний план дій на тиждень. Наприклад, миття та поживна маска – раз в два дні, а ось зволоження – щодня.

3. Вибирайте правильні аксесуари для волосся. Використовуйте ободок замість резинки, яка переломлює волосся. Крім того, придбайте гребінець із широкими зубцями замість тонкозубчастого гребінця. Для того щоб висушити волосся, візьміть футболку або серветку з мікрофібри замість звичайного рушника.

4. Зберігайте волосся зволоженим: пам’ятайте, що сухі локони більш схильні до посічення.

5. Пийте багато води і дотримуйтесь збалансованої дієти: живіть своє волосся зсередини, переконавшись, що ваше тіло також здорове.

Про що розкажуть посічені кінці волосся?
Rate this post
Кількість голосів: 1
Середня оцінка: 5